New Zealand #4

19. January, 2012
Už je to docela dávno čo sme sa ozvali takže je čas na ďalší článok. Nový rok na zélande sa niesol v znamení vytrvalých dažďov. My sme nový rok oslavovali na pobreží v mestečku Mount Manganui. Aj keď novoročné oslavy kvoli dažďom zrušili, ulice mesta boli plné ludí a nechýbal ani pekný ohňostroj. Výhoda bola že neďaleko odtialto sa nachádza veľa riek a tak hneď na nový rok sme vyrazili na megaluxsusnú rieku Tauakopai, ktorú som už spomínal v minulom poste. Tentoraz sme ale pokračovali po rieke ďalej až na sútok s riekou Mangakarengorengo ktoré malo skvor viac vody ako menej. Nasledujúce dni sme každý deń pádlovali na rôznych riekach v okolí wairoy.
Asi po dvoch týždňoch konečne prestalo pršať a tak sme mohli konečne aj trochu pracovať. Teraz to tak striedame, keď sa dá pracujeme keď nieje práca kajakujeme na kaitune. Tento týžden sme si spolu s Mirom spravili malý výlet do Taupa kuknúť trochu maorskej kultúri. Konkrétne ku skale kde sú vytesané nejaké maorské simboly, výhoda bola že k tejto skale sa dá dostať len s kajakom, nevýhoda bola že to bolo asi na dve hodiny pádlovania po rovnej vode. Teraz sme zase v Okere falls a kajakujeme, dúfame že zajtra budeme pracovať aby sme si ešte trochu zarobili a potom fičíme na južný ostrov.

Ospravedlňujem sa za zlú kvalitu fotiek ale keďže stále pršalo nedalo sa moc fotiť.


Mangakarengorengo, ako píšu v guidebooku, na túto rieku by ste nemali ísť ak nevieťe vysloviť jej názov.

Wairoa za vysokej vody
Rangitaiky mala byť taká oddýchová riečka obtiažnosti WWII ale za velkej vody sa tu nájdu aj zaujímavé perejeDlhé daždivé dni sme si krátili napríklad robením palaciniek.10 nadšených kajakáraov, 10 kajakov, jedna dodávka a môžeme vyraziť na vodu.


Mangorewa tečie cez nádherné kaňony s peknými perejami, docela som sa divil že mnohý miestny kajakári ju išli prvý krát až teraz.

Prenášanie a prezeranie na Mangorewe je velakrát úplne nemožéZETko sa docela udomácnilo na zélande, začína tu byť docela populárne, dokonca sa stalo súčasťou maorskej kultúryMaorské kresby vytesané v skale na jazere TaupoPádlovanie po jazere bolo dlhé ale stálo to rozhodne zato
Už sme zase na našom oblúbenom parkovisku na Kaitune, ke´d už nič iné tak je tu aspoň pekná príroda a super rieka.


A zase raz Trout pool falls, tentoraz za maximálneho prietoku (open gates)